GS1 GDSN Nasıl Çalışır?

 

 

Global Veri Senkronizasyon Ağı (GDSN), yerel pazarlarda ve uluslararası alanda tutarlılık sağlamak amacıyla alıcılar ve tedarikçiler arasında ürün bilgilerinin değişimini yönetmek için tek bir standartlaştırılmış metodoloji sağlar.

Bir tedarikçi ürün verilerini değiştirdiğinde, otomatik olarak güncellenir ve belirli bir veri havuzuna abone olan tüm alıcılara gönderilir. Alıcılar,dünya genelinde aktif olan 45 sertifikalı veri havuzundan herhangi birine kayıtlı olabilir ve bu GDSN kaydı, değişiklikler gerçekleştiğinde otomatik olarak güncellenmiş ürün bilgilerini almalarına izin verir. Senkronizasyon ile kastedilen budur.

Zamandan ve maliyetten tasarruf etmenin yanı sıra, paydaşlar GDSN'nin aşağıdaki avantajları sayesinde daha güçlü ticaret ortağı ilişkileri de kurabilirler:

  • Yeni ürünlerin veri havuzuna hızlı ve kolay bir şekilde tanıtılması ve bu bilgileri birden fazla ticaret ortağına kolaylıkla iletilebilmesi imkanı
  • Katalog ürünlerine yapılan eklemeler, değişiklikler veya silinmeler basitleştirilerek promosyonlar için daha kısa teslim süreleri elde etme
  • Fatura uyuşmazlıklarının ve yanlış siparişlerin sayısında azalma
  • Doğru ürün özellikleri ve verimli sipariş boyutlandırma ile geliştirilmiş lojistik yönetim

 

GDSN’i Bugün kullanmaya başlayın.
 
GDSN Veri Havuzu Bul