Faaliyetlerimiz

GS1 Türkiye, Uluslararası GS1 organizasyonunun üye organizasyonu olup; GS1 Sistemi'nin Türkiye'deki tek temsilcisi ve uygulayıcısıdır.

Türkiye'deki üretici, dağıtıcı ve satıcı firmaların GS1 standartlarını uygulamasını ve böylece tüm dünyada tanınmasını sağlamakta, bu firmaların uygulamalarını kolaylaştırmak ve firmalara destek sağlamak amacıyla ulusal düzenlemeler yapmaktadır.

GS1 Türkiye:

  • GS1 Sistemine üyelik için başvuran firmaların başvurularını inceleyerek uygun bulunanları GS1 Sistemine kaydeder ve firma numarası verir.
  • Ürün, hizmet lokasyon ve taşıma birimlerinin numaralandırılması konusunda üye firmalara ve barkod üreticilerine danışmanlık hizmeti sağlar.
  • GS1 barkodunun standartlara uygun biçimde hazırlanmasını sağlamak üzere firmaları ve master film üreticilerini bilgilendirir. Uygun standartlarda basılmamış olan barkodların yeniden doğru bir şekilde basılması konusunda firmaları yönlendirir.
  • GS1 standartlarının tanınması, yayılması ve uygulanmasını sağlamak üzere eğitici yayın, dokümantasyon hazırlar, eğitim, konferans ve seminer düzenler.
  • Tedarik Zinciri Yönetimini iyileştirme amacıyla uluslararası alanda yürütülen çalışmalara Türkiye'nin temsilcisi olarak katılır, çözümlerini sunar, geliştirilen çözümleri gerekli ulusal düzenlemeleri yaparak uygulamaya sokar.