Verified by GS1

GS1 Sistemi üyelerinin; Activate platformuna girdikleri ürün bilgilerinin ürüne ait GTIN ile birlikte perakendeci ve e-Pazaryerleri ile paylaşılmasını sağlayan  küresel bir iş çözümüdür.

Verified by GS1, firmaların ürünlerine ait GS1 kurallarına ve yönergelerine (GTIN Yönetim Standardında belirtildiği gibi) göre tahsis edilmiş tekil (Global Trade Item Number-GTIN) barkod numarasını diğer ticari ortakları tarafından doğrulanmasını sağlamak için tasarlanmıştır.

Data-Out kapsamında ticaret ortaklar ile paylaşılan ürün nitelik bilgilerinin dijital pazarlarda ve perakendeci web sitelerinde yanıltıcı ürün detay bilgilerini azaltarak üreticiler, perakendeciler ve tüketiciler arasında güven oluşturulması hedeflenmektedir.

Merkez Ofis tarafından sunulan ancak veri çıkışı Üye Organizasyon üzerinden gerçekleşen bu hizmet, sorgulanan herhangi bir GTINin (barkod numarasının) GS1 Üye Organizasyonlarından biri tarafından verilmiş, aktif bir GTIN bilgisi olduğunu ve bu GTINi (barkod numarasını) taşıyan ürüne ait temel nitelik bilgisilerini göstermektedir. (Ayrıntılı bilgi için tıklayınız).